איתור נזילות

איתור נזילות

איתור נזילות כל המידע

נזילות בבית הן מקרה די שכיח, ולא תמיד ברור מהו מקור הבעיה. נזילות מים יכולות לגרום לבעיות ביציבות במנה, לנזקי אסתטיים ואף לנזקים בריאותיים.

כאשר אנו רואים כתם של נזילה על הקיר, אין זה אומר שהנזילה נמצאת מאחוריו דווקא. נזילה נובעת כתוצאה מחור בצינורות שבקיר, ברוב המקרים, והמים הנוזלים מחלחלים בקיר עד שהם מוצאים פרצה או קטע חלש בקיר, ושם הם נוזלים החוצה. לכן אם אתם רואים בקיר כתם המעיד על נזילה אין זה אומר שהנזילה מהצינורות באמת מאחוריו.

איתור נזילות – איך זה קורה?

אנו בחברת פרו אינסטלציה למדנו מטעויות העבר, ומשתמשים בשיטות בחדשניות ביותר. בעבר, האינסטלטור שבא לאתר את הנזילה השתמש בשיטה של ניסוי וטעיה – הוא היה מעריך היכן בערך נמצאת הנזילה, ואז היה שובר את המרצפת או את הקיר באותו המקום. אם הוא היה צודק במיקום הוא היה מתקן את הנזילה, ולא אז הוא היה ממשיך הלאה. התוצאה המתבקשת היא שלעיתים קרובות עד לאיתור הנזילה חלק נרחב מהבית היה נשבר ונהרס.

כיום בחברת פרו אינסטלציה אנחנו משתמשים בציוד חדשני ומתקדם – מצלמה תרמית. כאשר יש נזילה בצנרת הטמפרטורה באותו האזור משתנה, וכך בעזרת מצלמה טרמית אנחנו מאתרים את הנזילה ללא נזק והרס מיותרים.

השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מייעל את תהליך האיתור ומוזיל אותו, שכן אין צורך לשלם על הרס מיותר של קירות או רצפות.

אין מבנה החסין בפני נזילות! לכן, רשמו כבר מעכשיו את מספר הטלפון שלנו ושמרו אותו באנשי הקשר, כך שבשעת נזילה תוכלו להזמין אינסטלטור מקצועי ואמין ללא שהייה, במחיר משתלם.

6 דברים שחשוב לדעת על איתור נזילות

אחד מהגורמים השכיחים לנזילה בצנרת הוא התיישנות הצינורות והיחלשותם, וכתוצאה מכך נוצרים סדקים ונוצרת נזילה. אל תחכו לנזילה אלא התקשרו כבר עכשיו לחברת פרו אינסטלציה לבדיקה שגרתית של הצנרת!

ישנם מגוון סימני המעידים על נזילה בצנרת, בניהם – כתמים על הקירות או על הרצפות, פרקט מתנפח, כתמים של עובש, חיפוי קירות נושר, חשבון מים גבוה במיוחד, פטריות וריח רע על קירות הבית או על הרצפות, זרם מים חלש, ועוד רבים.

בד בבד, לא תמיד נזילה בצנרת נותנת את אותותיה. נזילה גם יכולה להיות מוסוות מאחורי הקירות או מתחת לרצפה, לכן אל תחכו והתקשרו כבר עכשיו לחברת פרו אינסטלציה לתיאום בדיקה שגרתית של הצנרת בביתכם.

האתגר האמיתי של האינסטלטורים הוא איתור הנזילות, ולאו דווקא סילוקם. בהרבה מקרים הנזילות נגרמות כתוצאה מדליפה בצנרת, והפתרון לדליפה הוא איטום מחדש, הלוקח מספר דקות. לעומת זאת איתור הנזילה הוא החלק המאתגר.

בעבר כדי לאתר נזילות היו משתמשים בשיטת ניסוי וטעיה. כך קרה שברוב המקרים איתור הנזילה היה מלווה בנזק רב לקירות הבית או לרצפות, ובהתאם גם מחיר גבוה עבור תיקון נזילה קטנה.

כיום אנחנו בחברת פרו אינסטלציה כבר לא משתמשים בשיטה מיושנת זו, אלא בשיטה חדשנית הכוללת מצלמה תרמית. באזור הנזילה הטמפרטורה שונה משאר האזורים בהם הצנרת תקינה, וכך אנחנו מתארים את הנזילה במהירות וביעילות, ללא גרימת נזק מיותר.

אז למה אתם מחכים?

אז למה אתם מחכים בעצם? אם אתם רואים נזילה קטנה בבית שלכם, אל תחכו ותדחו את הטיפול בה, כי לנזילות יש נטייה להתפתח במהירות ולגדול בקצב. בנוסף, גורם מרכזי לנזילות הוא התיישנות הצנרת – לכן אל חכו לנזילה אלא הקדימו תרופה למכה ותתאמו עוד היום בדיקה שגרתית של הצנרת עם חברת פרו אינסטלציה.